Kimlik

Kimlik mağazaları Türkiye'de gıda dışı perakende sektörünün önde gelen gruplarından KayatürkGroup'un bir üyesi olarak 1991 yılında faaliyete başladı. İlk Kimlik Mağazası, o zamanki adı olan "Real" tabelası adı altında Demirtepe'de açıldı.

Kimlik Mağazası, daha sonra Türkiye’nin hemen hemen her ilinde büyük hazır giyim mağazaları açtı. Çeşitli markaları bir arada ve uygun fiyata bulabileceğiniz sektöründe başarılı bir mağazalar zinciri haline geldi.

2014 yılsonu itibarıyla Türkiye'nin 26 ilinde 31 Kimlik mağazası ile 110.000 m2 satış alanına ulaşan KayatürkGroup Kimlik Mağazaları, yıl boyunca 2000 çalışanı ile yaklaşık 35 milyon ziyaretçiyi ağırladı.

Global mağazacılık anlayışı ile 20 yıla aşkın bir süredir Türkiye'de yeniliklerin takipçisi olan KayatürkGroup 2015 yılında bir "Değişim ve Yenilenme Programı" başlattı. Günümüzde hızla gelişen tüketici beklentilerine yanıt verebilmek, bir hayat tarzı olarak alışveriş kavramının Türkiye'deki öncüsü olmak amacıyla başlatılan bu değişim programı çerçevesinde, KayatürkGroup ürün çeşidinden dekorasyona, mağazaların isminden hizmet anlayışına kadar her konuda köklü değişiklikler gerçekleştirdi.